Dla Aktywnych Latem

Górskie wycieczki nigdy nie są nudne


Lato na Podhalu to idealny czas dla chętnych chcących aktywnie spędzić czas jak i dla tych którzy chcą się zrelaksować i spędzić czas odpoczywając na łonie natury.

Wycieczki górskie

Poznaj Tatrzańskie doliny, hale, szczyty i polany. Dla miłośników pieszych wędrówek przygotowaliśmy kilka propozycji wypraw w Tatry, dla amatorów zdobywania szczytów oraz doświadczonych turystów z odpowiednim sprzętem.

Morskie Oko- szlak czerwony, asfaltowa droga prowadząca pod same Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej jest jedną z lepszych tras dla rodzin z małymi dziećmi.

Dolina Chochołowska- Przyjemny, łagodny szlak przez ogromną Dolinę Chochołowską. Niezwykle często odwiedzany przez turystów. Możliwość przejechania trasy rowerem lub kolejką turystyczną..

Na Kościelec z Hali Gąsienicowej przez Czarną Dolinę Gąsienicową- szlak dla osób dobrze przygotowanych. Trasa bardzo atrakcyjna. Mimo dużych trudności (elementy wspinaczkowe), brak jakichkolwiek sztucznych zabezpieczeń.

Na Świnicę z Kasprowego Wierchu- Szlak można zakwalifikować jako najkrótszy spośród wszystkich na Świnicę, jeżeli oczywiście pominiemy kwestię samego zdobycia Kasprowego Wierchu, na który można także wjechać kolejką.

Na Rysy ze Szczyrbskiego Jeziora- Szlak na Rysy od słowackiej strony cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jest to nie tylko zasługa przepięknych widoków, ale przede wszystkim tego, iż jest on łatwiejszy niż szlak znajdujący się po stronie polskiej. Do Szczyrbskiego Jeziora możemy dojechać elektriczką (np. z Popradu, Tatrzańskiej Łomnicy czy Smokowca), busem lub własnym samochodem.

Dla wszystkich chętnych udających się w Tatry zachęcamy do skorzystania z usług przewodników górskich, z którymi  nie tylko można zdobywać szczyty po stronie polskich jak i słowackich Tatr ale również można poznać okoliczne legendy i ciekawostki o Tatrzańskich krainach.

Turystyka rowerowa / Monsterrollery na Kotelnicy

Podczas wypoczynku w Białce Tatrzańskiej można zrelaksować się spędzając aktywnie czas na rowerze. Dla zaprawionych cyklistów poniżej przedstawiamy trasy o różnych stopniach trudności:

Szlak wokół Tatr- Szlak rowerowy wokół Tatr jako jedna z pięciu najlepszych tras rowerowych w Polsce! Trasa podzielona jest na różne stopnie trudności, dzięki czemu jest uniwesralana dla każdego miłośnika rowerowych przejażdżek.

Trasa Górska Toure De Pologne – dla zaprawionych cyklistów polecamy odcinek górski, wyścigu Toure De Pologne, nazywany odcinkiem królewskim, gdzie podjazdy górskie w Gliczarowie i Sierockim są trasami tylko dla dobrze przygotowanych rowerzystów.

Nietypową atrakcją, która z pewnością zaintryguje wszystkich kolarzy górskich, jest Monsterroller. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej oferuje rhSPORT. Można próbować na niej swoich sił na zboczach Kotelnicy Białczańskiej. Potrzebne są tylko odwaga, mocne nerwy i chęć przeżycia dobrej zabawy.

Wyprawy na Quadach

Quady i Off-road

Amatorzy nieco szybszej jazdy będą mogli skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni, serwisów i centrum sportowego znajdujących się w Białce Tatrzańskiej. Podczas wypraw mogą Państwo zasmakować jazdy na quadzie pokonując trasę po okolicznych wierchach, z których można podziwiać przepiękne górskie widoki.

Imprezy sportowe oraz kulturalne

Festyn Białczański- W pierwszym tygodniu sierpnia u stóp Kotelnicy Białczańskiej odbywa się festyn, przygotowywany w ramach Tatrzańskich Wici. Ta plenerowa impreza to doskonała okazja do spotkania z góralską kulturą, połączona ze świetną rozrywką. Co roku organizatorzy zaskakują uczestników nowymi atrakcjami. Zabawę uświetniają koncerty gwiazd, ważnym punktem imprezy jest wybór Cepra i Cepreki roku jak również wybór Harnasia Roku.

Hunt Run - pierwszym w Polsce festiwalu sportowo-muzycznym, podczas którego integrujemy ludzi aktywnych i z pasją do życia. Podczas jednego weekendu będziesz miał/a okazję zmierzyć się z trasą #najdzikszego  biegu z przeszkodami (który słynie ze swojego mocno terenowego charakteru), naładować się pozytywną energią podczas wieczornych imprez.

Kultura na Bani- to cykl imprez, które odbywają się na terenie kompleksu Bania w wakacje. Koncerty gwiazd (m. in. LemON, Majka Jeżowska, Patrycja Markowska), występy zespołów regionalnych, kabarety, Kino na Stoku, biesiady góralskie... Wybieracie się na wakacje na Podhale? Wydarzenia Kultury na Bani to punkt obowiązkowy - sprawdźcie, co przygotowaliśmy w trakcie Waszego urlopu!

Mistrzostwa Polski Cross Monster- co roku w Białce Tatrzańskiej odbywają się zawody w zjeździe na monsterrollerach czyli górskich terenowych hulajnogach.

 

Nasze nagrody