DLA AKTYWNYCH ZIMĄ

Rozważnie lub ekstremalnie


Hotel Burkaty usytuowany jest w centrum Białki Tatrzańskiej.

To idealne miejsce, dla chcących spędzić aktywnie zimowy wypoczynek. To nie tylko narciarstwo zjazdowe ale również wiele innych aktywności zimowych.

 
NARTY I SNOWBOARD
Nieopodal naszego obiektu znajduje się największy ośrodek narciarski na Podhalu – Kotelnica Białczańska. Posiada on wiele tras narciarskich dla zaawansowanych narciarzy, ale także dla początkujących. Również miłośnicy nart biegowych znajdą tutaj coś dla siebie. Ponadto dla fanatyków ekstremalnego narciarstwa, został specjalnie przygotowany snow park. W okolicy znaleźć można takie wyciągi jak Jurgów Ski, Rusiński Wierch, Koziniec Ski czy też Czorsztyn Ski.
 
LODOWISKO
Prócz wyciągów narciarskich do Państwa dyspozycji jest również blisko 1000 m² lodu na dwóch niezależnych lodowiskach, w największym i najlepszym zimowym kurorcie Polski jakim jest niewątpliwie Białka Tatrzańska. Jest to idealne miejsce dla całych rodzin! Lodowisko w Białce to również świetna zabawa na lodzie, nauka jazdy na łyżwach, dogodne warunki dla maluchów, pingwinki do jazdy, disco lodowisko. Wierzymy, że nasi Goście doświadczą wielu niezapomnianych wrażeń.
 
SKUTERY ŚNIEŻNE
 
Dla tych, którym nie wystarczą trasy narciarskie, proponujemy wyprawy na skuterach śnieżnych. Wyprawa taka, to bezapelacyjnie ekstremalna przygoda na tatrzańskich wierchach, podczas której doznają Państwo niezapomnianych wspomnień. Trasy oraz stopień trudności dostosowany jest do potrzeb i wymagań Gości.  
 
 
BASENY TERMALNE
 
Podhale to prawdziwe zagłębie wodnej rozrywki, które bazuje na cennych wodach termalnych wydobywanych z głębi ziemi. Przynoszą nie tylko odprężenie, relaks czy doskonałą zabawę. Nie możemy zapomnieć, że zanurzając się w wodach termalnych – dzięki zawartym w nich składnikom mineralnym – korzystamy także z ich właściwości leczniczych.
 
Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe w ostatnich latach zyskało bardzo na popularności. Białka Tatrzańska idąc z duchem czasu również przygotowała ofertę dla zapalonych biegaczy. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku i korzystania z przygotowanej infrastruktury. Sprzęt również nie stanowi problemu, można go wypożyczyć  w jednej z licznych wypożyczalni w Białce Tatrzańskiej.

W pobliżu naszego Pensjonatu znajdują się trasy biegowe, z których można korzystać dowolnie:

  • Trasa przy wyciągu Kotelnica o długości 4,5 km, dobrze przygotowana, oświetlona, w pobliżu znajduje się karcza oraz oczywiście cały kompleks wyciągów.
  • Trasa pod Grapą, długość 7 km, prowadzi pomiędzy ośrodkami narciarskimi Banią i Kaniówką. W okolicy znajduje się wypożyczalnia oraz kawiarnia.
  • Trasa „Sołtysi Potok”, długość 10 km, jest to jedna z dłuższych tras biegowych na Podhalu, prowadzi ze szczytu Kotelnicy do rogatek Białki.
Skitury

Skiturig to bardzo chętnie uprawiana dyscyplina, która łączy wędrówki górskie z zamiłowaniem do narciarstwa. Jest to niezwykle ciekawa forma zwiedzania najpiękniejszych szlaków w Tatrach, które przedstawiają się wyjątkowo malowniczo w okresie zimowym.  Zapraszamy serdecznie  miłośników tej dyscypliny to odwiedzenia naszego pensjonatu, który jest świetnym miejscem wypadowym na trasy skiturowe w okolicy, natomiast sprzęt skiturowy jest dostępny w naszych zaprzyjaźnionych wypożyczalniach.

 Przykładowe trasy:

  • Z Kuźnic na Polanę Kalatówki
  • Z Doliny Chochołowskiej na Rakoń
  • Z Doliny Małej Łąki do Doliny Strążyskiej  
Kuligi

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji zimowych pobytów na Podhalu są kuligi. Przejażdżka saniami brzegiem rzeki Białki z pochodniami to nie lada atrakcja dla każdego odwiedzającego nasz pensjonat. Kulig można zakończyć ogniskiem z poczęstunkiem i kubeczkiem „rozgrzewającej herbaty z prądem” dla dorosłych uczestników. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej opcji spędzenia wieczoru czy popołudnia. Nasza niezawodna recepcja doradzi i pomoże w dokonaniu rezerwacji. 

Nasze nagrody