WYCIĄGI NARCIARSKIE

Raj dla narciarzy


 

Kotelnica Białczańska

Kompleks tras narciarskich położony w Białce Tatrzańskiej na zboczach góry Kotelnica o wys. 918 m n.p.m. i Jankulakowskiego Wierchu o wys. 934 m n.p.m. Sąsiaduje bezpośrednio z wyciągami narciarskimi Kaniówka i Bania.

W ośrodku funkcjonuje sześć wyciągów krzesełkowych, orczykowy i dwa talerzykowe. Łączna przepustowość wyciągów w Kotelnicy to 13770 osób na godzinę. Do dyspozycji narciarzy jest 8 tras zjazdowych sztucznie naśnieżanych, ratrakowanych i oświetlanych. Powierzchnia tras dla narciarzy to 42 ha. Połączenie nartostradą z ośrodkiem narciarskim Bania.

W kompleksie obowiązuje karnet TatrySki. Na terenie ośrodka jest snowpark z torami przeszkód. Istnieje możliwość rezerwowania/wynającia stoku na zawody sportowe. Oprócz infrastruktury narciarskiej jest pełna baza noclegowo-gastronomiczna. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis narciarski, profesjonalna szkoła narciarska, w pogotowiu ratownicy TOPR.

Ośrodek dysponuje własnymi bezpłatnymi parkingami na ok. 2000 samochodów osobowych i autokary.

Kaniówka- Białka Tatrzańska

Stacja narciarska Kaniówka znajduje się w najbardziej na południe wysuniętej części Białki Tatrzańskiej. W 2012 r została gruntownie zmodernizowana i wyposażona w nowoczesną kolej 4 osobową firmy Leitner o długości 450 m.

Ośrodek ten przeznaczony jest w głównej mierze dla dzieci i początkujących narciarzy do ich dyspozycji poza koleją krzesełkową są 3 wyciągi orczykowe oraz od tego sezonu również przenośnik taśmowy, który bardzo ułatwia nauke jazdy na nartach najmłodszym narciarzom. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla samochodów i autokarów.

Codziennie kursuje bezpłatny SkiBus z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica.Wyciągi są sztucznie oświetlane, co umożliwia jazdę do późnych godzin wieczornych w "klimatycznej atmosferze". W najbliższym otoczeniu stacji znajdują się obszerne i darmowe parkingi, szkoła narciarska i regionalna góralska karczma.

Nowością jest również 20 metrowy "sopel lodowy" na który zapraszamy amatorów zimowych wspinaczek.

Grapa Ski- Czarna Góra

Kompleks Turystyczno Narciarska GRAPASKI położony jest we wsi Czarna Góra obok Białki Tatrzańskiej. To jedna z nowszych stacji narciarskich otwarta w 2010 r. Oddajemy do Waszej dyspozycji wyprzęganą 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m o różnicy wzniesień 151 m. i przepustowości 2 400 osób na godzinę. Wjedziecie nią na górę w ciągu kilku minut. W tej podróży w pogodne dni towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Tatr, a wieczorami zapierający dech zachód Słońca znikającego za Babią Górą.

Posiadamy także 2 wyciągi orczykowe: jeden o długości 120 m tzw. „ośla łączka”, przewyższeniu 14 m i przepustowości 400 osób na godzinę drugi po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, drugi o długości 400 m, przewyższeniu 77 m i przepustowości 900 osób na godzinę.

Dla naszych najmłodszych narciarzy, a także dla osób stawiających pierwsze kroki na stoku proponujemy wyciąg taśmowy o długości 60m i delikatnym przewyższeniu 7m.

Oczekiwania klientów są bardzo zróżnicowane. Jedni lubią szaleństwo na całego, inni zaś spokojną, rekreacyjną jazdę. Dokładamy starań, aby nasz klient był w pełni zadowolony, dlatego mamy 4 trasy o różnym stopniu nachylenia i różnej szerokości. Wszystkie są ratrakowane i oświetlone.

Posiadamy również tor snowtubingowy, z którego mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Zabawa płynąca z ostrej jazdy w nieznanym kierunku, pozostawi niezapomniane wrażenia. Na terenie ośrodka funkcjonuje profesjonalna wypożyczalnia, która oferuje także usługi serwisowe oraz szkoła narciarstwa i snowboardu.

Przy stacji dolnej jak i przy stacji górnej znajduje się karczma, gdzie można coś zjeść i ogrzać się. 

Koziniec Ski- Czarna Góra

Stacja narciarska położona w miejscowości Czarna Góra niedaleko Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej.

Na miejscu 4-osobowa kolejka krzesełkowa o przepustowości 2400 osób na godzinę oraz dwa wyciągi orczykowe (300 m) oraz zaczepowy o długości 120 m.

Pięć tras o zróżnicowanym poziomie: zielona, niebieska i czerwona. Najdłuższa trasa niebieska ma 1000 m. Rodzice mogą skorzystać z opieki nad najmłodszymi w Bawialni „Stumilowy Las”, gdzie zajmą się nimi wykwalifikowani opiekunowie.

Na terenie stacji istnieje możliwość organizowania zawodów i wynajęcia stoku. Na terenie stacji znajdą Państwo też profesjonalną wypożyczalnię sprzętu. Taras widokowy na pasmo gór.

Jurgów Ski

„Centrum Rekreacji i Wypoczynku “ Hawrań” położone jest we wsi Jurgów, leżącej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Sama stacja znajduje się przy głównej drodze - 2.5 km na południe od centrum wsi, tuż przed słowacką granicą.

Tereny zjazdowe położone są na północno-zachodnich stokach Górków Wierch (1045 m n.p.m.) To właśnie tutaj wytyczono w sumie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności , nachylenia oraz długości. Każdy odwiedzający ośrodek znajdzie coś dla siebie. Jest jedna z najtrudniejszych na Podhalu trasa czarna oraz czerwona - przeznaczona dla wprawionych i posiadających spore umiejętności narciarzy czy snowboardzistów.

Mniej zaawansowani narciarze mają do swojej dyspozycji trasę zieloną. Są również wyciągi dla maluszków. W sumie do dyspozycji narciarzy jest 7 tras zjazdowych sztucznie naśnieżanych, oświetlonych oraz ratrakowanych. W kompleksie obowiązuje karnet TatrySki. Oprócz infrastruktury narciarskiej jest tutaj pełna baza gastronomiczno- usługowa.

Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarski Ski-Plus, posiadająca w swoich szeregach wykwalifikowaną kadrę nauczycieli snowboardu oraz narciarstwa. Na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy TOPR. Kompleks posiada także trzypoziomową karczmę, gdzie można zakosztować prawdziwej, smacznej, góralskiej kuchni.

Przyjeżdżając na stację narciarską Jurgów-Ski, nie trzeba obawiać się o miejsca parkingowe - kompleks dysponuje własnym bezpłatnym parkingiem.

Bachledova Ski- Słowacja

Od grudnia 2015 roku BACHLEDKA Ski & Sun staje się częścią grupy TatrySki. Łączy ona 9 ośrodków narciarskich i lodowisk w okolicy Tatr, na Słowacji i w Polsce, z których będzie można korzystać na jeden skipass. Wspólne bilety są 2-dniowe lub dłuższe. Odwiedzający mają dzięki temu możliwość jazdy na nartach na prawie 40 km tras zjazdowych oraz możliwość korzystania z aż 45 kolejek linowych i wyciągów narciarskich.

Rodzinny ośrodek narciarski BACHLEDKA Ski & Sun znajduje się na Magurze Spiskiej ze wspaniałym widokiem na Tatry Bielskie, zaledwie 30 km na północ od miasta Poprad. Położony jest na terenie trzech gmin – Ždiar, Jezersko i Malá Franková, przy czym dostęp do ośrodka możliwy jest zarówno z Doliny Bachledowej, jak i z Jezerska. 
BACHLEDKA Ski & Sun oferuje unikalną na Słowacji możliwość jazdy na nartach w trzech dolinach z różnych stron świata, fantastyczną rodzinną wyprawę narciarską i całoroczną gwarancję śniegu. Sztucznie naśnieżanych jest aż 9,5 km tras. Narciarze mogą korzystać z 4-osobowego wyciągu krzesełkowego Jezersko, 3-osobowego wyciągu krzesełkowego Dolina Bachledowa, 6 wyciągów, 12 tras o długości 11,5 km, wszystko to w różnych stopniach trudności, a ponadto z 20 km tras biegowych. Oczywistością są wieczorne zjazdy, szkółka narciarska, serwis nart, wypożyczalnia strojów narciarskich, bezpłatny parking i autokar.

W Bachledce nie zapominamy o najmłodszych, dla których  przygotowaliśmy kilka atrakcji. Gdy starsi aktywnie odpoczywają na trasach lub wygrzewają się na słońcu przed barem dla narciarzy, o młodszych dba zespół licencjonowanych instruktorów w szkółce narciarskiej SUNKID. Karuzela przeznaczona dla początkujących narciarzy zapewni im zabawę i radość z jazdy. Po czasie spędzonym na nauce mogą przenieść się do świata dziecięcej rozrywki ze zjeżdżalnią i ścieżką dydaktyczną. Gdy mają już dość śniegu, mogą pobawić się w nowym kąciku dla dzieci w hotelu bezpośrednio przy stoku. Zwieńczeniem świetnie spędzonego dnia jest zjazd po torze saneczkowym lub snowrafting.

Nasze nagrody